Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Deklaracja dostępności

Zakład Aktywności Zawodowej we Włocławku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej: Zakład Aktywności Zawodowej we Włocławku.

Status pod względem zgodności

Strona internetowa jest zgodna z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia: 2024-03-29.

Metoda przygotowania oświadczenia:

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z osobą lub odpowiedzialną komórką organizacyjną: Marcin Lewandowski, . Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48544269980. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Informacje na temat procedury

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można również zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrybcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie o którą stronę internetową lub aplikację chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa , przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od chwili wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich:

https://www.rpo.gov.pl/

Dane teleadresowe podmiotu publicznego:

87-800 Włocławek, Łęgska 20
Tel.: +48544269980
E-mail:

Dostępność architektoniczna

Dostępność architektoniczna budynk ZAZ przy ulicy Łęgskiej 20 we Włocławku:

Budynek jest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na zewnątrz budynku znajduje się podjazd dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Drzwi wejściowe do budynku otwierane są ręcznie, a ich szerokość pozwala osobom poruszającym się na wózkach na swobodne wejście i wyjście do i z budynku. Z powodu dostępności nie występuje potrzeba systemu sygnalizacji. Na parkingu wewnętrznym znajdują się poziome oznakowania dwóch miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami.

Korytarze wewnątrz budynku są płaskie bez barier w postaci np. schodów, z uwagi na to, że budynek jest parterowy nie ma wind. Drzwi oddzielające jedno pomieszczenie od drugiego są na tyle szerokie, (90 cm i więcej ), że osoby poruszające się na wózkach nie mają problemu z przemieszczaniem się. Drzwi otwierane są przy pomocy klamek, umieszczonych na wysokościach pozwalających osobom poruszającym się na wózkach na bezproblemowe wchodzenie i wychodzenie do i z pomieszczeń. Przy każdym pomieszczeniu znajdują się tabliczki, które oprócz oznaczeń literowych mają oznaczenia dla osób niewidomych i słabo widzących w postaci pisma punktowego Braille’a.

Budynek w pełni dostępny do warunków pobytu osób z niepełnosprawnością. W łazienkach dostosowanych do potrzeb osób na wózkach jest zamontowany system sygnalizacji tzw. przywoływacz.

W budynku znajdują się łazienki z toaletami dla osób z niepełnosprawnościami sprawnych ruchowo oraz takie, które są specjalnie dostosowane dla osób poruszających się na wózkach (specjalne uchwyty, ubikacje na odpowiedniej wysokości) W tych toaletach zainstalowane są alarmy, które w przypadku jakiegoś zdarzenia mogą być uruchomione przez osobę tam przebywającą. W szatniach zainstalowane są prysznice, z których mogą korzystać pracownicy z niepełnosprawnościami. Zarówno szatnia damska jak i męska wyposażona jest w szafki przeznaczone na odzież, zamykane na klucz. Każdy z pracowników ma swoją szafkę.

Informacja o dostępności tłumacza języka migowego:

Zakład Aktywności Zawodowej posiada personel przeszkolony pod kontem umożliwienia osobom głuchym i słabosłyszącym posługiwania się językiem migowym.

Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej

„Rozbudowa i modernizacja Systemu Regionalnego Biuletynu Informacji Publicznej Województwa Kujawsko-Pomorskiego” realizowana w ramach Projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0", współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 i ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego